• مقالات علمی و نوآوری

  پیچ دک یا ارائه کوتاه استارتاپی

  pitch Deck یک روش ارائه ساده و در عین حال یک ابزار قدرتمند برای ارائه طرح های استارتاپی به سرمایه گذران است که در این مقاله از سری مقالات مرکز نوآوری آپتوس ایران به معرفی آن پرداخته شده است.

 • اخبار فناوری صنعت ساختمان

  تولید سیمان سبز با استفاده از بتن بازیافتی 

  گروهی از پژوهشگران دانشگاه کمبریج موفق به ساخت سیمان از پسماندهای بتن شدند که چون در جریان تولید آن هیچ آلاینده ای وارد محیط زیست نمی شود؛ به نام " اولین سیمان بدون آلایندگی" شناخته شده است.  

 • مقالات علمی و نوآوری

  کاربرد پوزولان در بتن

  کاربرد پوزولان در بتن، موجب ایجاد خواص جدید در بتن می شود که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است.

 • اخبار فناوری صنعت ساختمان

  برای ساختمان های سبز در ایران گواهی  اروپایی صادر می شود

   

  اتریش به عنوان نماینده اروپا، مراحل ارزیابی و صدور گواهینامه بین المللی DGNB برای ساختمان سبز در ایران را انجام می دهد.

 • مقالات علمی و نوآوری

   

  نقش انتخاب مصالح در  طراحی ساختمان های سبز مسکونی

  مصالح ساختمانی نقش موثری در طراحی و ساخت خانه های سبز دارند. با اصلاحات ساده در مصالح ساختمانی می توان میزان مصرف انرژی در تمام مراحل ساخت و ساز را کاهش داد تا الزامات ساختمان سبز برآورده شود.

   

 • مقالات علمی و نوآوری

  ساختمان سبز

  در طی دو دهه اخیر، با مطرح شدن مسایل زیست محیطی، محصولات و فناوری های دوستدار محیط زیست در حوزه ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار شده اند. این رویکرد موجب گسترش نسل جدیدی از ساختمان ها تحت عنوان ساختمان سبز شده است. در این مقاله با الزامات ساختمان سبز بیشتر آشنا می شویم.

 • اخبار فناوری صنعت ساختمان

  آینده جاده های جهان، پلاستیکی خواهد شد

   

  شرکت هلندی VolkerWessels  نسل جدید جاده های پلاستیکی موسوم به Plastic Road را در شهر روتردام اجرا کرد.

 • مقالات علمی و نوآوری

  استفاده مجدد از پساب کارخانجات بتن

  با توجه به هشدارهای روزافزون در زمینه بحران کمبود آب، صنعت بتن نیز مانند سایر صنایع، در صدد کاهش مصرف آب می باشد. در همین راستا، بازیابی پساب کارخانجات بتن در دستور کار این واحدهای صنعتی قرار گرفته است. 

 • اخبار فناوری صنعت ساختمان

  تجاری سازی بتن تقویت شده با گرافن

  شرکت کانکرین لیمیتد (Concrene Limited) اولین محصول تجاری سازی شده در زمینه بتن حاوی گرافن را به بازار عرضه کرد.

 • مقالات علمی و نوآوری

  بتن ژئوپلیمری

  در راستای توسعه پایدار و استفاده از مصالح ساختمانی دوستدار محیط زیست، بتن های ژئوپلیمری مورد توجه قرار گرفته اند. در ادامه با بتن های ژئوپلیمری بیشتر آشنا می شویم.

 • مقالات علمی و نوآوری

  کاربرد الیاف کربن در بتن

  در بین الیاف های مورد استفاده در بتن، الیاف کربن از جمله فناوری های نوین است که به عنوان یک الیاف تقویت کننده در ساختار داخلی بتن به کارگرفته می­ شود. این تقویت کننده در اشکال کامپوزیتی همانند میلگرد در داخل بتن به کار گرفته می­ شود و آن را به بتن مسلح تبدیل می­ کند.

 • مقالات علمی و نوآوری

  کاربرد فناوری نانو در بتن

  نانوفناوری به عنوان یکی از حوزه های تاثیرگذار بر صنعت بتن شناخته شده است. مهم ترین ویژگی نانوفناوری، نسبت بالای سطح به حجم ذرات است که باعث می شود عملکرد بتن از جنبه های مختلف تا حد زیادی ارتقا یابد. 

 • مقالات علمی و نوآوری

    تاثیر آزمایشات استاندارد بتن بر کیفیت آن

  در دنیای رقابتی امروز که دو فاکتور "زمان" و "کیفیت" از عوامل مورد توجه در اجرای پروژه های صنعتی می­ باشند؛ اهمیت انجام تست­ های آزمایشگاهی بر کسی پوشیده نیست. 

 • چکیده مقالات آپتوس

   مقالات منتشر شده توسط آپتوس ایران

  دست اندرکاران واحد تجقیق و توسعه همواره تلاش نموده اند که با انتشار مقالات در کنفرانس ها و ژورنال های معتبر، یافته های علمی و پژوهشی و تجربیات صنعتی خود را به اشتراک بگذارند.

   

 • مقالات علمی و نوآوری

  سیمان نسل جدید LC3

  سیمانLC3  مخفف  (Lime Calcined Clay Cement) و نسل جدید سیمان است که در آن بخشی از کلینکر با خاک رس پخته شده جایگزین می شود. 

 • مقالات علمی و نوآوری

  سنگدانه شیراسو

  سنگدانه شیراسو از جزیره ای به همین نام در ژاپن استخراج می شود و در ساخت بتن استفاده می شود. بتن شیراسو به عنوان نوعی بتن اقتصادی و دوستدار محیط زیست در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد و حتی برای آن، استاندارد محلی نیز تنظیم شده است. 

 • مقالات ماشین آلات

  پمپ بتن ریزی

  بتن به عنوان یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی در تمام دنیا محسوب می شود. برای تولید و حمل و  انتقال بتن از ماشین آلات مختلفی استفاده می شود. برای رساندن بتن به نقطه اصلی سازه و پمپاژ آن از دستگاه پمپ بتن استفاده می شود. 

 • اخبار فناوری صنعت ساختمان

  هفت فناوری برتر بتنی در سال 2020  

  مرکز نوآوری بتن در نروژ، هفت طرح بتنی شامل بتن خود تمیز شونده، عمل آوری بتن با دی اکسید کربن، بتن حاوی گرافن، بتن اسفنجی، بتن خود ترمیم شونده، بتن انعطاف پذیر و بتن سبز حاوی پسماندها را به عنوان ایده های برتر حوزه بتن در سال 2020 معرفی کرد.

 • اخبار فناوری صنعت ساختمان

  استفاده از فناوری پرینت سه بعدی در صنعت ساختمان ترکیه

  در راستای استفاده از تکنولوژی های کاربردی و ارزان در صنعت ساختمان، شهرداری ترکیه با همکاری شرکت ISTON موفق شد؛ خانه ای با ابعاد 155 متر مربع را در طی یک هفته با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی بسازد.

 • مقالات علمی و نوآوری

  (GFRC)بتن تقویت شده با الیاف شیشه

  بتن تقویت شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete) که تحت عنوان GFRC شناخته شده است؛ ترکیبی از سیمان پرتلند و سنگدانه های ریز سیلیسی است که به وسیله الیاف شیشه ‏ای مقاوم در برابر قلیاها مسلح شده است. 

 • مقالات ماشین آلات

  دستگاه بچینگ چیست ؟

  ساخت بتن با حجم زیاد نیاز به دستگاهی دارد که این دستگاه را بچینگ نام دارد هرمرحله ریزش بتون یک بچ نام دارد و دستگاهای که پشت سر هم بتن تولید میکند را بچینگ پلانت مینامند.

 • مقالات علمی و نوآوری

  روسازی با کفپوش های بتنی ( روسازی بلوکی)

  روسازی ها یکی از مهمترین زیرساخت های هر کشوری محسوب می شوند . به طوری که سالانه مبالغ هنگفتی به ساخت ، نگهداری و مرمت آن ها اختصاص می یابد

 • مقالات علمی و نوآوری

  روسازی با بتن غلتکی

  ساخت روسازی بتن غلتکی روشی نوین در راستای توسعه و تکامل مصالحی نظیر خاک تثبیت شده با سیمان و یا اساس اصلاح شده با سیمان (Cement Base Material) می باشد که مدت های مدیدی به عنوان زیر اساس و اساس در طراحی و ساخت روسازی ها کاربرد داشته اند.

 • مقالات علمی و نوآوری

  بتن سنگین

  بتن سنگین عموما برای سپر بیولوژکی در نیروگاه های برق اتمی، واحدهای پزشکی و در تاسیسات تحقیقاتی اتمی استفاده می شود. بنابراین در محل هایی که پرتوهای X و گاما وجود دارند و یا تشعشعات نوترون ها دخالت دارند،

تماس با ما

دفتر مرکزی

کرج ، مهرویلا
خیابان درختی پلاک 181
ساختمان آپتوس ایران واحد 3 و 4
تلفن فروش: 33506900-026

026-34990420

09124010567 مهندس چابک

 

کارخانه

کرج مهرشهر ، بلوار ارم ،
خیابان دوم شرقی (شریعتی)
مجتمع صنعتی آپتوس ایران
تلفن فروش: 33100-026

دفتر مهرشهر

کرج، مهرشهر، بلوار ارم نبش خیابان 113

تلفن فروش: 34990415-026

09121574364 مهندس اسکندری