پنل های بتنی نمای خودتمیز شونده

با گسترش شهرها و تولید روز افزون آلودگی های تولید شده به دست بشر، نیاز جدی به ارائه راهکارهای عملی در راستای رفع یا کاهش آلاینده های زیست محیطی احساس می شود. بتن خود تمیز شونده با عملکرد فوتوکاتالیستی خود می تواند نقش مفیدی در تجزیه و کاهش آلودگی ها بردارد. از این رو سازه های نمایان، نمای ساختمان ها و مبلمان شهری که بخش وسیعی از مساحت شهرها را تشکیل می دهند را می توان با بتن های خود تمیز شونده اجرا نمود. در پنل های بتنی که در نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند می توان از این نوع بتن استفاده نمود. امروزه نمای سازه ها و ساختمان ها در شهر از هر موضوع دیگری مهم تر است. چرا که در میان فضای شلوغ و آلوده شهر تماشای یک نمای زیبا تا حد بسیار زیادی چشمگیر بوده و مطابق با نوع فعالیت آن به جذب کردن افراد خارج از محیط کمک می کند. در واقع، نمای خارجی سازه ها و ساختمان ها مهم ترین بخش بنای آن به شمار می رود که قادر است تا ماهیت و حتی تا حدی نوع فعالیت انجام گیرنده در آن را به تصویر بکشد. امروزه، پنل های بتنی نما از همان بتن سخت و سرد پدید آمده که دارای طرح های متنوع بی نظیری می باشند. هر کدام از طرح ها متناسب با محیط و نمای ساختمان مد نظر مورد استفاده و اجرا قرار خواهد گرفت. سبک وزن بودن، قابلیت انعطاف پذیری، عایق بودن در برابر صوت و حرارت و برودت از دیگر مزایای حائز اهمیت پنل های بتنی نما به شمار می روند. 

روش تولید:

این پانل ها به صورت قالب خوابیده و با استفاده از بتن خودتراکم حاوی نانو ذرات تولید شده و بدون نیاز به ویبره با اتکا به دانه بندی مناسب و ریزدانه خود به صورت نما (Expose) در می آیند. ضخامت این پانل ها بسته به کاربری و بنا بر سفارش مشتری می تواند متفاوت باشد.

مشخصات فنی:

در ساخت این پانل ها علاوه بر سیمان، ماسه، شن و آب از نانو ذرات سیلیس و تیتانیوم استفاده می گردد. این پانل ها دارای مقاوت فشاری حداقل 35 مگاپاسکال و مقاومت خمشی حداقل 6 مگاپاسکال هستند. به دلیل استفاده از ترکیبات سیلیسی، دارای سطحی صاف و مقاوم در برابر سایش هستند و همچین با بکارگیری الیاف در برخی از تولیدات خاص قابلیت تحمل کششی بسیار بالایی پیدا خواهند کرد و در برابر ترک ها مقاومت بالایی خواهند داشت. جذب آب این محصولات به دلیل استفاده زیاد از ریزدانه ، کمتر از 2% و نفوذپذیری آب تحت فشار آن نیز کمتر از 2میلی متر می باشد. در صورت استفاده از نانوذرات تیتانیوم در سطح این پانل ها قابلیت خود تمیز شوندگی و آب گریزی سطحی پیدا نموده که موجب می شود سطح آن ها در محیط های شهری به مرور زمان آلودگی بسیار کمتری پیدا کند.

تماس با ما

دفتر مرکزی

کرج ، مهرویلا
خیابان درختی پلاک 181
ساختمان آپتوس ایران واحد 3 و 4
تلفن فروش: 33506900-026

026-34990420

09124010567 مهندس چابک

 

کارخانه

کرج مهرشهر ، بلوار ارم ،
خیابان دوم شرقی (شریعتی)
مجتمع صنعتی آپتوس ایران
تلفن فروش: 33100-026

دفتر مهرشهر

کرج، مهرشهر، بلوار ارم نبش خیابان 113

تلفن فروش: 34990415-026

09121574364 مهندس اسکندری