مقدمه

 

تحقیق و توسعه

 

تحقیق و توسعه (R&D)

مسلما در طی چند سال اخیر افزايش رقابت و انگيزه پیشرفت ، بسیاری از سازمان‌ها را برآن داشته كه فعاليت‌هاي خود را بر توليدات اساسي و توانمندي‌هاي محوري متمركز كنند كه اين امر مستلزم سرمايه‌گذاري در تحقيقات و ايجاد نوآوري‌هاي تكنولوژيك مي‌باشد. انجام تحقيقات در سازمان‌ها با هدف حمايت از نوآوري صورت مي‌گيرد . اینرو فعاليت‌هاي (R&D) بايد فرصت‌هاي كسب‌وكار جديدي خلق كرده و يا كسب‌وكار فعلي سازمان را متحول نمايد. پيچيدگي‌هاي تحقيقات مبتني بر دانش، تكنولوژي و نوآوري و نيز پويايي كسب‌وكار و بازار، سازمان‌ها را مجبور كرده تا در حجم، مقياس، موقعيت مكاني و جهت‌گيري فعاليت‌هايشان تجديدنظر كنند. بطور کلی در صنعت ساختمان و حوزه تولید محصولات بتنی فعالیتهای تحقیق و توسعه بر نوآوري، بهره‌وري، كيفيت، سطح استاندارد محصول و سهم بازار تاثير مستقيمي  داشته است و همواره به عنوان یک عامل  مهم در افزايش توان رقابتي شرکت ها ایفای نقش نموده است.

 

در شرکت آپتوس ایران همواره این واحد به عنوان یک ساختار حمایتی در ارائه خدمات علمی و آموزشی به دیگر واحدها مسئولیت داشته است و با بهره مندی از متخصصین ، کارشناسان ومدرسان دانشگاه ها نقش بسیار مهمی در تولید دانش و به روزآوری اطلاعات علمی صنعت ساختمان (مخصوصاً در حوزه محصولات بتُنی) ایفا نموده و دستاوردهای ارزشمندی را در سطح ملی و بین المللی برای مجموعه آپتوس بهمراه داشته است . برآیند و ماحصل این تلاش با برگزاری دوره های آموزشی و کارگاههای تخصصی صنعت ساختمان و حضور در همایش های مختلف و در نهایت کسب مقام ها و جوایز مختلف و ارائه مقالات و دستاوردهای نوین تحقیقاتی کاملا ملموس و مشخص می باشد.

با توجه به محدوده گسترده فعالیتهای شرکت آپتوس ایران ، سیاست کلان شرکت به ترتیبی  طرح ریزی شده که از ابتدای سال 92 ، فعالیتهای تحقیق وتوسعه(R&D) بصورت کاملاً مجزا در قالب یکی از شرکتهای زیرمجموعه سازماندهی و مدیریت شود. از اینرو در جهت حفظ استقلال و بیطرفی مجموعه آزمایشگاه در فرآیند کنترل کیفیت و همچنین تخصصی نمودن فعالیتهای مرتبط ، این عرصه کاری بطور مستقل به شرکت مهندسی "فرا ساحل هنگام"  برون سپاری گردیده تا در واقع به عنوان یک ساختار حمایتی و مستقل در راستای  تحقیق و توسعه ، ارائه خدمات آزمون و کنترل کیفیت به واحدهای تولیدی آپتوس و دیگر مشتریان بالقوه فعالیت نماید. ...

 

تماس با ما

نقشه کار خانه

دفتر مرکزی

کرج ، مهرویلا
خیابان درختی پلاک 181
ساختمان آپتوس ایران واحد 3 و 4
تلفن فروش: 33506900-026

026-34990420

 

کارخانه

کرج مهرشهر ، بلوار ارم ،
خیابان دوم شرقی (شریعتی)
مجتمع صنعتی آپتوس ایران
تلفن فروش: 33100-026

دفتر مهرشهر

کرج، مهرشهر، بلوار ارم نبش خیابان 113

تلفن فروش: 34990415-026